Przejdź do treści

Archiwa

Kategoria: Artykuly

Kiedy pierwszy raz ujrzałem ten samochód na Ford Fair w głowie miałem tylko jedno pytanie.

Gdy przez dziewięć godzin jechałem od swojego domu w Południowej Irlandii do warsztatu Cya’a w Południowo Zachodniej Anglii wciąż to pytanie kotłowało się i nie chciało odejść.
Po wymianie uprzejmości nie mogłem dłużej czekać i zadałem Cye’owi pytanie – „dlaczego zbudowałeś ten samochód??”

On tylko uśmiechnął się i odparł „ponieważ chciałem”

 

Fordowska Społeczność w UK jest dość tradycyjna, w przeważającej części chcą zachować „rzeczy w rodzinie” że się tak wyrażę.
Jestem pewien ze pomysł na TVR i Honde S2000 w Escorcie MK2 będzie dla niektórych przerażający, ale czytaj dalej…

Tytuł jest prawdziwy – 720KM w samochodzie ważącym mniej niż buty.

Blok został rozwiercony do 2.3 litra, wewnątrz znajdują się korby Brian Crower, oraz tłoki Mantley. Układ dolotowy z Evo 400, oraz turbo z GT3586R.
Karoseria i i klatka została przygotowana przez DJM Motorsport – te same osoby odpowiedzialne były za Escort MKII McRae i jego prototyp R4.

Hamulce przednie i tylne AP Racing, wydech umieszczony z boku, oraz felgi Team Dynamics ’17

 

Szczątkowy opis budowy można zobaczyć na stronie http://www.fiestaturbo.com/forums/evo-engined-fiesta-vt175013/

 

źródło: speedhunters.com

 

 


Niezawodne auto, którym będziemy mogli jeździć całe lata, to marzenie niemal każdego kierowcy. Takie szczęście ma Brytyjczyk Brian Holmes. Z zawodu taksówkarz swoim czerwonym fordem mondeo z 1996 roku wozi ludzi już 16 rok na i z lotniska w Manchesterze – przytacza historię Holmesa „The Daily Mail”.

W tym czasie auto, wyposażone w silnik diesla o pojemności 1,8-litra pokonało już milion mil, czyli **ponad 1 milion 600 tys. kilometrów. To tak jakby kierowca i jego auto objechało ziemię 40 razy.

Mondeo, jak twierdzi Pan Holmes, nigdy go poważnie nie zawiodło. W pojeździe, poza częściami eksploatacyjnymi wymieniono tylko skrzynią biegów.

Taksówkarz, który ma już 67 lat, planował zakończyć pracę właśnie po tym jak jego autu „stuknie” milion mil, ale jak sam mówi „popracuje jeszcze trochę”.

Kolejnym autem także będzie Ford, bo są niezawodne – zapowiada Brian Holmes.

 

 

Źródło: „The Daily Mail”