Przejdź do treści

Archiwa

Kategoria: ciekawe projekty

Kiedy pierwszy raz ujrzałem ten samochód na Ford Fair w głowie miałem tylko jedno pytanie.

Gdy przez dziewięć godzin jechałem od swojego domu w Południowej Irlandii do warsztatu Cya’a w Południowo Zachodniej Anglii wciąż to pytanie kotłowało się i nie chciało odejść.
Po wymianie uprzejmości nie mogłem dłużej czekać i zadałem Cye’owi pytanie – „dlaczego zbudowałeś ten samochód??”

On tylko uśmiechnął się i odparł „ponieważ chciałem”

 

Fordowska Społeczność w UK jest dość tradycyjna, w przeważającej części chcą zachować „rzeczy w rodzinie” że się tak wyrażę.
Jestem pewien ze pomysł na TVR i Honde S2000 w Escorcie MK2 będzie dla niektórych przerażający, ale czytaj dalej…

Tytuł jest prawdziwy – 720KM w samochodzie ważącym mniej niż buty.

Blok został rozwiercony do 2.3 litra, wewnątrz znajdują się korby Brian Crower, oraz tłoki Mantley. Układ dolotowy z Evo 400, oraz turbo z GT3586R.
Karoseria i i klatka została przygotowana przez DJM Motorsport – te same osoby odpowiedzialne były za Escort MKII McRae i jego prototyp R4.

Hamulce przednie i tylne AP Racing, wydech umieszczony z boku, oraz felgi Team Dynamics ’17

 

Szczątkowy opis budowy można zobaczyć na stronie http://www.fiestaturbo.com/forums/evo-engined-fiesta-vt175013/

 

źródło: speedhunters.com

 

 

 

Co widzicie na zdjęciach? To australijski Holden, prawda? To Ford Mustang, prawda? Otóż, obie wersje są prawdziwe! Jakim cudem? Ano takim.  Są ludzie, którzy lubują się w moto-kompilacjach.

Opierając się na nowozelandzkich dziennikarzach z radia The Rock, mam przyjemność zaprezentować Forda-Holdena. Bazuje na Mustangu z 1969 roku oraz Holdenie HQ. Nazwano go sprytnie… Folden! Przyznam, że nazwa gibka i wpadająca w ucho. Wszystko wygląda następująco: 3/4 auta to Holden HQ, a dokładnie część tylna, z kolei pozostałość, czyli przód należy do Mustanga. Pod maską znajduje się V8-ka Forda (302 cali).

Po trzech miesiącach oraz ponad 800 godzinach pracy$69,500 dolarów amerykańskich powstało to, co widzicie na zdjęciach. Do auta dodano 20 calowe obręcze Chip Foose, szary lakier z pomarańczowymi paskami oraz bardzo interesujące wnętrze z systemem audio. Jest jeszcze coś – połączone logo Forda i Holdena.

Pojazd trafi na aukcję “Trademe“, a kasa trafi na konto fundacji. Ciekawy projekt.

 

 

źródło: autokult.pl