Przejdź do treści

Archiwa

Kategoria: Nowinki

Ford zdecydował się na bardzo ciekawy zabieg. Postanowił zabrać najnowszą odsłonę modelu F-150 SVT Raptor na bezdroża. I to nie byle jakie bezdroża…
Wszystko to w celu udowodnienia, że znany ze swojego niesamowicie mocnego silnika pick-up poza bardzo szybką jazdą po nierównościach, potrafi także bezproblemowo poruszać się w bardzo trudnym terenie. Miesjscem akcji jest szlak o nazwie Hell’s Revenge, który mieści się w Stanach Zjednoczonych – konkretnie w stanie Utah. Trzeba przyznać, że cały materiał prezentuje się bardzo efektownie.

Przypomnijmy, że Ford F-150 SVT Raptor wyposażony jest w 6,2-litrowy silnik w układzie V8, który generuje 411 KM i 588 Nm momentu obrotowego. Jest więc czym się pobawić.

 

 

zrodlo: autokult.pl

Ford jest aktywny na amerykańskiej scenie wyścigów serii NASCAR. Nic więc dziwnego, że wraz z nowym modelem Fusion/Mondeo, który zadebiutował podczas salonu samochodowego w Detroit, Ford pragnie wypromować go także poprzez serię NASCAR.

Oczywiście podobieństwo będzie tylko zewnętrzne, ponieważ pojazdy NASCAR znacznie różnią się od seryjnych odpowiedników. Styliści wyścigowego oddziału Forda mocno pracowali nad tym, aby zaimplementować główne elementy stylistyki produkcyjnego Fusiona/Mondeo do auta wyścigowego serii NASCAR. Efekt możecie zobaczyć w galerii. Mniej więcej tak właśnie miałoby wyglądać Mondeo Coupe, jeśli na taki model Ford się kiedykolwiek zdecyduje

Wybór nowego nadwozia nie jest oczywiście przypadkowy. Po pierwsze Ford używa zmodyfikowanej karoserii amerykańskiego Fusiona w serii NASCAR już od 2006 roku, a więc nowy Fusion/Mondeo jest naturalną selekcją. Po drugie, dzięki zastosowaniu tego nadwozia firma chce promować nową odsłonę modelu na amerykańskim rynku. Ma to zachęcić fanów tego sportu (i nie tylko) do zakupu seryjnej wersji tego samochodu.

Oficjalny debiut Forda Fusion w specyfikacji NASCAR ma nastąpić podczas przyszłorocznego wyścigu Daytona 500.

 

zrodlo: autokult.pl

Auto będzie dostępne z napędem na przednią oś lub inteligentnym układem przeniesienia momentu obrotowego na wszystkie koła (dla wersji z silnikiem EcoBoost) wraz z  systemem TVC (Torque Vectoring Control).
Paleta jednostek silnikowych oferowanych w USA obejmie wyłącznie motory benzynowe R4 o trzech pojemnościach: 1,6 EcoBoost (175 KM, 240 Nm), 2,0 EcoBoost (240 KM, 338 Nm) oraz 2,5 (170 KM, 226 Nm).

Wszystkie z nich dostępne będą wyłącznie z sześciobiegową skrzynią automatyczną.
Lista jednostek, które pojawią się w europejskiej odmianie, zostanie ujawniona po premierze w Europie (w marcu na targach w Genewie). Patrząc na obecny wachlarz silników w samochodach marki Ford, wiadomo mniej więcej, czego możemy się spodziewać

Nafaszerowane nowościami i ciekawym wyposażeniem opcjonalnym wnętrze jest charakterystyczne dla współczesnych Fordów.