Jest jedna rzecz, którą można powiedzieć o internecie – uczynił świat mniejszym  - dużo, dużo mniejszym miejscem.
Za pomocą kliknięcia myszy, możesz być natychmiast przeniesiony do Chin, Anglii, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei lub do sąsiedniego systemu gwiezdnego, Alpha Centauri. Mówiąc o świecie motoryzacji, to skurczył się również. Zgromadził entuzjastów z różnych społeczności samochodowego świata i wystawił je do dyscyplin, które normalnie nie są praktykowane. Drogowi ściganci stają się narażeni na Drag Racing, zawodnicy drag zostają narażeni na drifting, Drifterzy zaś na scenę Rat, Hot Rod, a Ci zaczynają robić notatki ze sceny ogólnej i… lista jest długa.  Każdego dnia jesteśmy świadkami wpływu jednej sceny na drugą, dzięki wszechświatowi cyfrowemu.

Ford Maverick z 1970r, który został zaprojektowany przez Lance’a Peltier’a z firmy Spectre Performance, jest świetnym przykładem tego przenikania samochodowych światów i kultur.

Wiele, wiele księżyców temu, swapy silników z jednej marki do innej były tematem tabu.
Dziś hybrydowe swapy stają się coraz bardziej powszechne. Oryginalny silnik Maverick’a został wyrzucony i zastąpiony japońskim rzędowym 2JZ-GTE Toyoty Aristo z 1995 r. Niektórzy mogą spojrzeć na ten samochód, jego silnik i myśleć o nim że to bluźnierstwo.

Lance postanowił, że oryginalna turbosprężarka nie produkowała wystarczającej mocy.
Tak więc zainstalował sprężarkę Drift Effects 67mm, z Toyoty, oraz wtryskiwacze 550CC. kustomowy intercooler, pompę i zbiornik paliwa. Te zabiegi poprawiły efektywność i konfigurację Turbo. Kończąc zabiegi dołożono potrójny, owalny układ wydechowy.

Po stronie układu przeniesienia napędu Lance zamontował 5-biegową skrzynię biegów z Toyoty R-154.

Nie tylko silnik przeszedł metamorfoze. Główną zmianą wnętrza są prace związane z aluminium – boczki drzwi, deska rozdzielcza, oraz wykonanie na zamówienie zegary. We wnętrzu znajdziemy również pół klatkę (Roll Cage). Oryginalna kierownica i fotele zostały „wyrwane” na korzyść Momo „Street Racer GT” i Momo „Competition”

Jeśli uważasz, że to wszystko to jesteś w błędzie.
Samochód ma klimatyzację i radio z wyjśćiem na iPoda!

Ostatnio trendem w świecie Muscle Cars wydaje się być poprawianie wszystkiego co stare bestie miały w standardzie. Lance i jego zespół wypatroszył stare zawieszenie i włożyl je z nowego Mustanga.

Nadkola samochodu są wypełnione najlepiej jak to możliwe – zestawem Forgeline SO3 18×11 z przodu…

…i 18×12.5 z tyłu.

Na koła został nałożony zestaw Toyo Proxes R88 295/30/18 z przodu …

… i 335/30/18 z tyłu. Rasowo? – też tak uważam!

Z zewnątrz, wykonano na zamówienie aluminiowy spojler przedni i tylny.

Internet przeniósł każdą osobę na naszej planecie trochę bliżej siebie. W internecie każda z kultur splata się coraz bardziej w jedną tkaninę. I z całą tą ekspozycją tak wielu różnych rzeczy, trudno nie zauważyć, że niektóre nowe pomysły, tematy i procesy myślowe wprowadzają zmiany również Twojego toku myślenia. Japoński silnik w Amerykańskim samochodzie? bluźnierstwo? – z pewnością nie.
Z całą pewnością niesamowite!

 

zrodlo: speedhunters.com