Driftowóz z lat 60' – Ford Perfect 100E

Nietypowe auta, przystosowane do driftingu, to coraz częściej występujące zjawisko. W tym roku prezentowaliśmy Wam drugą i trzecią generację Mitsubishi Lancera Evolution, właśnie w wyżej wymienionej specyfikacji. Tym razem, przyszła pora na bardzo ciekawą bazę. Drugiego takiego driftowozu na pewno nie ma.

Driftowóz z lat 60' Ford Perfect 100E

Auto o którym mówię zrobione jest na bazie Forda Perfect 100E. Samochód ten produkowany był w latach 1953-1959, a opuszczenia taśmy produkcyjnej doczekało się nieco ponad 100 tysięcy egzemplarzy. Posiadaczem jednego z nich jest mieszkający w angielskim Worcester, Mark ‘Hux’ Huxley. Właśnie on buduje pierwszy na świecie driftowóz na bazie tego auta. Pierwszą rzeczą, jaką Mark wykonał w tym projekcie była oczywiście jego renowacja. Samochód był w opłakanym stanie, jednak w tej chwili w ogóle nie da się poznać, że kiedyś brała go rdza. Ponadto buda została odelżona, gdzie się dało i obspawana, aby poprawić sztywność. Nawet tunel środkowy został od nowa zbudowany. Na dzień dzisiejszy szacowana waga pojazdu wynosi… ok 700kg.

Driftowóz z lat 60' Ford Perfect - 100E

Odpowiednio zmodyfikowane zawieszenie, pozwoliło uzyskać lepszy skręt kół. Nie jest on jeszcze finalny, ponieważ Hux celuje w granice 70 stopni. Silnik w tym aucie, to produkcja Coswortha o pojemności 2.2L. Jest on w większości zasponsorowany przez Burton Power. Moc jednostki napędowej po modyfikacjach będzie wynosiła ok. 218KM, co przy tak lekkim pojeździe da nam bardzo dobry stosunek mocy do masy pojazdu.

Driftowóz z lat 60' Ford - Perfect 100E

Co prawda Ford Marka nie jest jeszcze w pełni gotowy, ale już teraz budzi ogromne zdumienie. Aż strach pomyśleć, co będzie, gdy auto pojawi się na zawodach. My już nie możemy się doczekać końca projektu.

 

zrodlo: driftblog.pl